GündemVideo

İran’ın, Ukrayna uçağını düşürdüğü ana ilişkin yeni bir video daha yayınladı

İran’ın, vurduğu Ukrayna uçağının düşme anının yeni bir videosu daha ortaya çıktı

İran’ın düşürdüğü Uluslararası Ukrayna Havayolları’na ait uçağın kalkışından kısa bir süre iki roketle vurulması akabinde yanarak düştüğü anı gösteren bir video kaydı daha yayınladı.

Otomobil ile seyahat eden kişilerce kaydedilen videoda uçağın yanarak düştüğü anlar ve yere çarpmanın etkisiyle meydana gelen patlama görülüyor.

İstihbarat verilerine göre, yolcu uçağı İran tarafından roketle vurularak düşürüldü.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) TV kanalı ABC News, Uluslararası Ukrayna Havayolları’na ait uçağın Tahran’dan kalkışından kısa bir süre iki roketle sonra vurulma anının tasvirini yayınladı

Videonun, ABD istihbaratından elde edilen verilere dayanılarak oluşturulduğu bildirildi.

;

Aynı zamanda, Ukrayna İstihbarat Teşkilatı (SBU) uçak kazasının başlıca nedenlerini; roket ile vurulma ve terör saldırısı olarak açıkladı.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan havalanan #PS752 sefer sayılı Boeing 737 tipi yolcu uçağı, önceki sabah kalkıştan kısa süre sonra düşmüş, uçaktaki yolcu ve mürettebattan oluşan 176 kişi hayatını kaybetmişti.

ABD medyasına konuşan birçok Amerikalı yetkili, ABD istihbaratının, Tahran-Kıyiv seferini yapan Ukrayna Hava Yollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının İran tarafından fırlatılan füzelerden biriyle düşürülmüş olduğunu değerlendirdiğini öne sürmüştü.

GÜNCELLENDİ | VİDEO – İran’da, Ukrayna uçağı düştü: 176 ölü

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu