Gündem

Ukrayna’da polis, Türkiye’nin, Suriye operasyonunu protesto eden eylemcileri tutukladı

Ukrayna basını Türkiye’nin Vietnam’ı haberleri yapmıştı…

Ukrayna’nın, Karadeniz kıyısındaki liman şehri Odesa’da polis, Türkiye’nin Odesa Başkonsolosluğu önünde Türkiye’nin başlattığı, Suriye’deki “Barış Pınarı Operasyonu’nu” protesto eden üç eylemciyi tutukladı.

Eyleme ilişkin solcu örgüt “Nihilist” tarafından yapılan açıklamada, eylemcilerin ; “Rojava’yı kurtarın!” ve “saldırgan savaşı durdurun ” yazılı dövziler taşıdığı  bildirildi.

Kendilerini liberal ve sosyalist olarak tanımlayan eylemciler, Türkiye’nin askeri operasyonunu durdurma çağrısında bulunan dövizleri çıkardıklarında gözaltına alındı.

Eylemlerinin “barışçıl” olduğunu ifade eden iki yetişkin eylemciyi, polis serbest bıraktı, yaşı küçük bir aktivisti ise ebeveynlerine teslim ettiler.

Ukrayna, yasalarına göre önceden izin almadan barışçıl gösteriler yapmak mümkün.

Türkiye’nin güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat’ın doğusuna yönelik başlattığı ‘Barış Pınarı Harekâtı’nı yankıları devam ediyor.

Ukrayna’daki haber ajansları günlerdir başlaması beklenen harekâtın başladığını, Türkiye Cumhuriyeti Reisicumhuru Recep Erdoğan, sosyal medya hesabından duyurdu.

Ukrayna basını ise bu harekâtı, “Türklerin Vietnam’ı” manşetiyle verdi ve Orta Doğu’da yeni uzun süren savaşın başlangıcı olarak öngördü.

Ukrayna basını: #BarışPınarıHarekatı Türklerin Vietnam’ı olacak

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu