Eğitim

Erbakan Üniversitesi, Şevçenko ve NAU ile protokol imzaladı

Erbakan, Ukrayna’daki üniversiteler ile işbirliği yapıyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ukrayna’nın önde gelen Ukrayna Milli Taras Şevçenko ve Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi (NAU) ile ikili işbirliği protokolü imzaladı.

Ukrayna Milli Taras Şevçenko ile yapılan anlaşmaya göre karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve Uluslararası İlişkiler alanında ortak yüksek lisans programı açılması konularında mutabakat sağlandı.

Ukrayna Ulusal Havacılık Üniversitesi (NAU) ile yapılan anlaşmaya göre de karşılıklı öğrenci ve öğretim üyesi değişimi konusunda mutabakat sağlandı.

Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, her iki üniversite ile yapılan işbirliği protokollerinin hayırlı olmasını diledi.

Uluslararası iş birliklerinin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğini belirten Zorlu, “Globalleşen dünyanın getirdiği değişimlerin ve yeniliklerin bilinciyle uluslararası ilişkilerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine çok büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda değişim programları kapsamında yurtiçi ve yurtdışında imzaladığımız işbirliği protokolleriyle öğrencilerimize ve öğretim görevlilerimize çok sayıda araştırma imkânı sağlayıp, kendilerinin uluslararası bilgi alışverişi yapması ve tecrübe kazanması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar 2 bine yakın öğrenci ve personelimiz imzaladığımız protokoller kapsamında değişim programlarından faydalanmış, farklı kültürleri tanıma ve bu sayede kendini geliştirme imkânı bulmuştur” dedi.

Muhabir: Konstantin Konevets

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu