Teknoloji

Tuzağa dikkat | “Cumartesi sabah itibari ile WhatsApp ücretli olacak.”

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta devamlı dolaşan "WhatsApp ücretli oluyor" mesajı siber saldırıların bir aracı haline geldi..

WhatsApp ücretsiz ve reklamsız yapısıyla günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması. Bir milyardan fazla insanın kullandığı uygulama her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor ve bunun yanında kötü niyetli insanların da en çok hedef aldığı alanlardan birisi.

Son zamanlarda ise kötü niyetli insanlar WhatsApp’ta yıllardır dolaşan “WhatsApp ücretli oluyor” mesajı üzerinden insanları kandırmaya çalışıyor.

WhatsApp’ın daima ücretsiz olacağı daha önce bir çok defa açıklansa da insanların çoğu hala bu duruma inanıyor. Oysaki WhatsApp platforma herhangi bir şekilde ücretli abonelik sistemi getirmeyi planlamıyor.

LİNKE SAKIN TIKLAMAYIN!

Son zamanlarda WhatsApp’ın paralı olacağına yönelik ortalıkta dolaşan mesajlarda ise bir link veriliyor ve bu linke tıkladığınızda da kötü niyetli insanların ağına yakalanmış oluyorsunuz.

Bu mesajlar genellikle ise şu şekilde;

“Aboneliğiniz sona erdi. Hesabınızı doğrulamak ve 0,99 dolar karşılığında ömür boyu abonelik almak için bu bağlantıya tıklayın.”

Ya da;

“En az 10 kişiye bu mesajı gönderirsen logon mavi olacak () ve ücretsiz kullanmaya devam edebilirsin. Aksi haldeWhatsapp 0,01€/ mesaj olacak.. WhatsApp 10. yılını kutluyor Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesaji Whatsapp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz taktirde 5 sene ücretsiz whatsapp kullanma hakkını kazanacaksınız.Inandırıcı gelmedimi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com Mesajınız 10 whatsapp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!”

 

Eğer siz de bu tarz mesajlar alırsanız, her kimden gelirse gelsin mesajı direkt silmenizde ve hiçbir linke tıklamamanızda fayda var.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu