Sağlık

SELTEK “6. Kadavra Workshop Programı” ile Doktorları Bir Araya Getirdi

Türkiye’de medikal estetik ve dermokozmetik alanlarda dünya markalarını, devrimsel yenilikleri Türk estetik, plastik cerrahi ve dermatoloji dünyası ile buluşturan Seltek, Koç Üniversitesi Hastanesi’nde “6. Kadavra Workshop Programı” gerçekleştirdi.

SELTEK, Türkiye’den ve yurt dışından, mesleki alanda başarılı hekimlerin deneyimlerini aktarabileceği farklı ortamlar yaratmaya eğitim programı (SİMGE) çatısı altında yaptığı çalışmalara hızla devam ediyor. Deneyimlerini paylaşmak üzere Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Prof. Dr. Patrick Trevidic katılımıyla SELTEK Estetik CEO’su Fehmi Zorlu’nun ev sahipliğinde Koç Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşen “6. Kadavra Workshop Programı” büyük ilgi gördü.

Sektöre dinamik ve farklı bir bakıș açısı getirmeyi hedefleyen akademik bir program olan ‘’Seltek Mesleki Gelişim Etüdleri‘’ SİMGE’nin, ilkini 2015 yılında gerçekleştirdiği teorik ve pratik uygulama olarak iki ayrı bölümden oluşan “Kadavra ile Yüz Anatomisinin Temelleri ve Dolgu Uygulama Çalışması”nın altıncısı yapıldı. Prof. Dr. Patrick Trevidic Başkanlığı’nda, Doç. Dr. Hakan Erbil, Prof. Dr. Şükrü Yazar, Op. Dr. Kırdar Güney, Op. Dr. Leyla Arvas ve Op. Dr. Ufuk Askeroğlu’nun da anlatımı ile gerçekleşen Koç Üniversitesi Hastanesi’ndeki çalışmaya, yurt içinden ve  yurt dışından doktorlar katıldı.

SİMGE Mesleki Gelişim Toplantıları kapsamında yapılan “6. Kadavra Workshop Programı” ile yurt içinden ve  yurt dışından katılım sağlayan doktorlar ile bir araya gelmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu dile getiren Seltek Estetik CEO’su Fehmi Zorlu: “Seltek Grup olarak; her zaman yenilikçi yaklaşımlarımızla estetik sektörüne yeni bir soluk getirmek ve farklı projelerle geliştirmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. çıtamızı yükselttik. Bu toplantımızda Türk doktorların yanı sıra Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere’den gelen doktorlara canlı dokuda dolgu uygulamalarının yanı sıra kadavra üzerinde cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışını görmeniz için bir çalışma yaptık. Bu kıymetli programda bizlere destek veren Koç Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği’ne ve Anatomi Anabilim Dalı Başkanlığı’na; bu toplantının gerçekleşmesi için bizimle birlikte olan başta Prof. Dr. Patrick Trevidic olmak üzere eğitimde yer alan doktorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

6. Kadavra Workshop Programı ile Türkiye’de olmaktan, Türk doktorların yanı sıra Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve İngiltere’den gelen doktorlar ile bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Patrick Trevidic, “Cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışını görmek açısından önemli bir eğitim yaptık. Bu eğitimde amacımız yüzdeki hacim eksiklikleri, kırışıklıklar, göz altı morlukları konusunda yapılan işlemlerin insan yüzünde hangi katmanlara ulaştığını ve nasıl etki yarattığını göstermekti. Özelikle burun Dolgu işleminde anatomi bilgisinin ne kadar önemli olduğunu anlattık. Çünkü burun kökü göz pınarına çok yakındır. Kritik bir bölge olduğu için yüz anatomisini bilmeden yapılan bir işlem maalesef kötü sonuçlar doğurabilir. Teknik anlatımın yanı sıra uygulamalı olarak yaptığımız kadavra workshop’u oldukça etkili oldu ” diye vurguladı.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu