Dünya

Türk müdürün 9 yaşındaki çocuğa tacizini Bişkek Büyükelçiliği doğruladı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Bişkek Türk İlkokulu Müdürü Ömer Aydın’ın öğrencileri taciz ettiği iddialarını Türkiye'nin Kırgızistan Büyükelçiliği de doğruladı. Büyükelçilik bir açıklama yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Bişkek Türk İlkokulu Müdürü Ömer Aydın’ın öğrencileri taciz ettiği iddia edildi. Milletvekili İrina Karamuşkina’nın, Kırgızistan Parlamentosu’nda yaptığı konuşma ile ortaya çıkan skandal ülkenin gündemini değiştirdi.

Skandalla ilgili Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği sosyal medya üzerinden acele bir basın açıklaması yaptı.

Taciz olayının doğrulandığı Türkçe, Kırgızca ve Rusça açıklama şöyle:

“Bişkek’te bulunan Türk İlkokulu ile ilgili basında ve sosyal medyada yeralan bazı iddialara ilişkin

T.C. Bişkek Büyükelçiliği Basın Açıklaması

21 Şubat 2019Bazı basın-yayın organlarında yer alan iddialar nedeniyle konu ivedilikle incelenmeye başlanmış, okul müdürü ve yardımcıları görevden uzaklaştırılmış, yeni bir geçici yönetim atanmıştır.Türkiye’den gelecek müfettişler aracılığıyla gerekli teftiş de yapılacaktır. Ayrıca, konu hakkında Kırgız makamlarıyla yakın bir işbirliği sürdürülmekte, gerekli tüm bilgi, belge ve destek sağlanmaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

Kaynak: Bişkek Büyükelçiliği

Kırgızistan’da gündem TC MEB’e bağlı okulda yaşanan taciz skandalı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gerizekalı aptallar açıklamada böyle birşey mi diyor yada tacizi doğrular nitelikte ne söylüyor sizler sırf Türkiye’yi kötülemek için böyle boklar yiyorsunuz ama Allah tüm iftiralarını yüzünüze vuracak sizin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı