Türkiye

Erdoğan: HDP eşittir PKK

HDP’nin bölücü terör örgütü ile ilişkisine dikkat çeken Başkan Erdoğan: "HDP eşittir PKK, eşittir YPG/PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada" dedi.

Türkiye Reisi Recep T. Erdoğan, Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’nden gerçekleştirilen “Cumhurbaşkanı Özel” TRT ortak yayınında, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın değerlendirmeleri özetle şöyle:

* Sayın Putin ile ayın (Şubat) 14’ünde de Soçi’de bir araya geleceğiz. Yine orada da Rusya Federasyonu, Türkiye, İran üçlü olarak bu zirvemizin tekrarını yapacağız.

* Biz Cumhur İttifakı’nı biz milletimizin bir beka meselesi olarak görüyoruz. Bu ortak beka kaygımızla birlikte gelecekle ilgili müşterek birçok değerlerimizi ortaklaşa ortaya koyabiliyoruz. Diyorum ki bizim bu ittifakımız temennim ve duam o dur ki pazara kadar olmaz, mezara kadar olur.

* HDP eşittir PKK, eşittir YPG, eşittir PYD. Hiç sağa sola bunu saptırmanın anlamı yok. Gerçek ortada, bunu zaten başlarındaki kişiler kendileri açık açık söylüyorlar. Bütün bunlarla beraber dikkat edin bunlar kongrelerinde bile ne bayrağımızı asmışlardır, ne İstiklal Marşımızı söylemişlerdir. Bizim kültürümüzde, derneklerin, resmi kurumların bu tür şeylerinde İstiklal Marşı’nı okumak zillet midir? O şereftir. O şeref de şerefli olanlara yakışır.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu