Türkiye

Milli Piyango’nun çekilişi üzerinden bir ay geçti kim bu kayıp milyoner?

70 milyon liralık bilet, İstanbul, Üsküdar’dan satıldı. Türkiye, “Milyoner kim?” sorusunun cevabını bir aydır aradı. Zengin eden seyyar bayi Ali Özçalımlı ise talihliyi hatırlamadı ama umutlandı: "İnşallah benim için de bir şey düşünür." dedi.

Bir çok dedikodu var… Türkiye yeni yıla büyük umutlarla girdi. Ancak herkesin gözü, Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişindeydi. 70 milyon liralık büyük ikramiye ise “7615536” numaralı tam bilete isabet etti. Herkes, “Milyoner kim?” sorusuna kilitlendi. Talihlinin biletini İstanbul Üsküdar’daki seyyar bayiden satın aldığı belirlendi. Gözler, büyük ikramiye isabet eden bileti satan seyyar bayi Ali Özçalımlı’ya çevrildi. Özçalımlı, talihliyi hatırlamadığını söyledi.

Daha önce de büyük ikramiye verdiğini söyleyen seyyar bayi Özçalımlı, “Bileti sattığım kişiyi hatırlamıyorum. Çıkan arkadaş, parasını iyi yerlerde değerlendirsin. Allah ona sağlık versin. Talihlinin insanlığına kalmış, inşallah bir şey düşünür benim için” dedi.

70 MİLYONLA NELER ALINIR
70 milyon liralık büyük ikramiye, bankaya yatırıldığında, gecelik 24 bin lira, aylık ise 920 bin lira faiz getiriyor. Bu parayla alınabilecekler dudak uçuklatıyor:

140 daire
36 bin bilezik
51 bin 813 adet Cumhuriyet altını
103 bin 627 adet yarım altın
207 bin 100 adet çeyrek altın
18 Ferrari otomobil
1 özel jet
7 lüks yat
10 bin üst model akıllı telefon.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu