Gündem

Şoförün 5 lira için yarı yolda bıraktığı 20 yaşındaki kız donarak öldü

Ukrayna'da 1998 doğumlu İrina Dvoretska trajik bir şekilde donarak hayatını kaybetti.

Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki kız sabah saat 4’te hasta annesini ziyarete giderken yanına dolmuş parasını almayı unuttuğu için şoför tarafından yarı yolda ölüme terk edildi.

Görgü tanıklarının aktardığına göre Jitomir bölgesindeki Olevskiy semtinde, 20 yaşındaki genç kız yerel saat ile sabah saat 4’te hasta annesini ziyaret etmek için köy dolmuşuna bindi. Ancak üzerinde dolmuş ücreti 25 Grivnası (5 lira) bulunmuyordu. Ancak, yarı yolda öğrencinin yanına para almayı unuttuğu ortaya çıktı. Kız sürücüye durumu bildirdi ve dondurucu soğukta yolda bırakmaması için yalvardı. Üstelik cep telefonunu rehin bırakmayı dahi teklif etti. Ancak şoför kızın yalvarmasına aldırış etmeden sabahın dondurucu soğuğunda ormanlık alanda yol ortasında indirdi. İlk başta kayıp olduğu düşünülen 20 yaşındaki İrina Dvoretska ormanda donarak öldüğü tespit edildi. Dvoretska’nın cesedi babası tarafından Perga ve Rudnia Koçinskaya köyleri arasında 10 Ocak’ta bulundu.

Novograd-Volın Tıp Fakültesi 4 sınıf öğrencisi Dvoretska narin ve hassas bir insan olarak biliyordu.

Ukrayna polisi görgü tanıklarının ifadesine başvurmadığı ve olayı araştırmadığı bildirildi. İnsan hakları savunucuları ise 20 yaşında bir kızın ölümüne sebep olan şoförün cezalandırmasını talep ediyor.

Muhabir: Yunus Erdoğdu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı