Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Hayat

Tabutta 30 saat rabıtayı mevt yap 300 dolar kazan…

Six Flags St. Louis, cadılar bayramında değişik bir aktiviteyi misafirlerine sunuyor.

Cadılar Bayramı korkuların mevsiminin başlangıcı olabilir, ancak ABD’deki Six Flags St. Louis eğlence parkı bu anlayışı yeni seviyeye taşıyor. Tema parkında, 13-14 Ekim tarihlerinde “30 Saat Tabutta Kalma Mücadelesi” kim kazanırsa 300 dolar nakit para ödülü kazanacak.

Ödülü sadece bir kişi alacak.

Yarışmacılar, her saat başı altı dakikalık tuvalet molası dışında tabutlarında kalmalı. Park saatlerinde ahlaki destek için bir arkadaşa sahip olmalarına izin verilecek ancak ödül sadece yarışmacıya verilecek. Gece karanlığında ise Six Flags çalışanları yarışmacılara kabir azabı çektirerek “cehennemi” yaşatacak.

Tabutların açık mı yoksa kapalı mı olacağı henüz belli değil.

Tema parkı şu anda altı tabut için kayıt başvurularını alıyor.

Başvuru için: Six Flags St. Louis

RABITA-İ MEVT NEDİR?

Kişinin kendi ölümünü düşünmesi demektir. Yani kendini şu anda ölüyor farz edip, ölüm anını ve sonrasını (ruhunun çekilmesi, cenazesinin yıkanması, kefenlenip tabuta konulması, kabre konması ve sual meleklerine hesap vermesi vs.) düşünüp, ölümün her anını tefekkür etmesidir.

Peygamber Efendimiz (sav): “Bütün dünyevi lezzetleri acılaştıran ölümü, çokça hatırlayın!” Hadis-i şerifiyle ölümü çok düşünmeyi tavsiye etmektedir.

Bu rabıtanın iki türlü yapılış şekli vardır ki biri yukarıdaki şeklidir. Diğeriyse; bir gün muhakkak öleceğim ve her geçen gün ölüme doğru biraz daha yaklaşıyorum diye düşünerek ölüme karşı her an hazırlıklı olmaktır ki bunun etkisi öncekinden fazladır; çünkü diğeri geçici bir süre için insanda etkisini gösterir fakat ikincisi insanı sürekli dikkatli ve hazırlıklı tutar.

UkraynaHaber.com

 

 

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]