Türkiye

Türkiye’de çocuğuna okul kıyafeti alamayan baba canına kıydı

CEBİNDEN SADECE 20 TL ÇIKTI!

Türkiye’nin sanayi şehri Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, bir süredir işsiz olduğu belirtilen İsmail Devrim (45) girdiği bunalım sonucu, kendisini banyoda iple asarak yaşamına son verdi. D’nin çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için yaşamına son verdiği iddia edildi.

Olay, dün sabah saatlerinde, Körfez ilçesi Yukarı Hereke Mahallesi’nde meydana geldi. Banyoya giren İsmail Devrim kendisini iple tavana asarak yaşamına son verdi. Bir süre sonra yakınları kapıyı zorlayarak içeri girdiklerinde İsmail D.’nin cansız bedeniyle karşılaştı.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından İsmail Devrim’in cenazesi, morga kaldırıldı. Bir süredir işsiz olduğu iddia edilen İsmail D.’nin cenazesi bugün Balıkesir’de toprağa verildi.

ÇOCUĞUNA KIYAFET ALAMADIĞI İÇİN CANINA KIYDI

Yerel basında yer alan iddiaya göre, 45 yaşındaki Devrim’in aşağı Hereke’deki bir liseye giden oğlunu, okul kıyafeti için okulda derse alınmak istenmediğini öğrendi.

Oğlunun anlattıklarıyla akşam evde bunalıma giren iki çocuk baba Devrim sabaha karşı 06:00 sıralarında evinin banyosuna girdi ve kendini iple astı.

BABANIN CEBİNDEN 20 TL PARA ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ.

Astakos Haber’den Ergün Demir’e konuşan, Devrim’in eşi Hafize D.evrim;  “Lise 1’e giden oğlum okuldan geldi. Anne, ‘Pantolonum okulun istediği pantolon olmadığı için dersime giremedim. Derse almadılar; bir gün yok yazıldım’ dedi. Babası bunu duyunca çok üzüldü. Babası, ‘Hemen gidip alalım oğlum’ dedi. Gebze’ye gidip pantolon aldılar. Akşam 21.00 gibi eve geldiler. Eşim bize, ‘Artık hemen yatın. Işıkları kapatın, televizyonu kapatın, ben çok yorgunum’ dedi. Sabah erkenden uyandım, baktım banyoda ışık yanıyor. Herhalde ışık açık kaldı dedim. Kaltım baktım kendini asmış” dedi.

‘ÖLSEYDİM DAHA İYİYDİ’

İki çocuğu olduğunu birinin lise bire başladığını diğerinin de lise son sınıfta olduğunu belirten Hafize Devrim, “Oğlumun gittiği okulda kıyafetler belli. Buna uymak gerekiyor. Üstünü almıştık. Pantolonu alamamıştık. Pantolonu da sonra alırız diye düşünmüştük. Eşim o durumu kafasına çok taktı, ‘Ben size bakamayacaksam niye yaşıyorum ki? Çocuklarıma bakamıyorsam niye yaşıyorum. Ölseydim bundan iyiydi’ dedi” diye konuştu.

www.UkraynaHaber.com

KAZA GEÇİRDİĞİ İÇİN ÇALIŞAMIYORDU

Eşinin bir OSB’deki firmada tornacı olarak çalıştığını fakat bir süre önce motosiklet kazası geçirdiği için çalışamadığını belirten Hafize Devrim, “Bu kazada kolu ezilmişti. Sürekli aynaya gidip koluna bakıyordu. ‘Bu kolla nasıl çalışırım’ diyordu. Bundan dolayı da üzülüyordu. Çalışamadığı için sıkıntı çekiyorduk. Bu evin kredi borcu var. O da bizi zorluyor” şeklinde konuştu. İsmail D.’nin cenazesi memleketi Balıkesir’e götürülerek defnedildi.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu