Türkiye

MİT’in Bylock ve Eagle’dan sonraki oyunu, Falcon kimler için devrede?

Cemaate sızan TC devleti yeni oyunu Falcon'u sahneye koydu.

Terör organizasyonlarından ziyade, gazetecilere, Sivil toplum kuruluşlarına sızma ve operasyon konusunda mahir Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), şimdi de, “Falcon Messenger” üzerinden muhaliflere pusu kurma derdinde.

AKP Rejimi’nin baskısıyla satın alınıp havuza dahil edilen ve iktidarın açıktan algı operasyonlarının yeni adresi Hürriyet’te yer alan Fevzi Kızılkoyun imzalı habere göre;

“MİT, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün yurtdışına kaçan örgüt üyeleri ile Türkiye’de kalan ve deşifre olmayan kriptolu FETÖ’cülerin güvenli haberleşme sağlamak için yeni bir program geliştirdiğini belirledi. MİT bilişim uzmanlarının yaptığı çalışmada, örgüt üyelerinin ByLock benzeri kriptolu haberleşme ağı ‘Falcon’ üzerinden iletişim kurdukları ortaya çıkarıldı.

Kriptolu haberleşme ağı Falcon’a ulaşan MİT, programı çözerek, mesaj içeriklerine ulaştı. Bir süre görüşmeler takip edilerek kullanıcılar tespit edildi ve listeleri çıkarıldı. Deşifre edilen kripto FETÖ’cülerin listeleri Cumhuriyet savcılıklarına gönderildi.

‘Falcon’ listesi ile yeni bir FETÖ dalgasının başlayacağı öğrenildi. Listede, bugüne kadar deşifre olmamış, kamu ve özel sektörde üst düzey görevde bulunan kişilerin de yer aldığı öne sürülüyor.”

FALCON MUAMMASI!
Haberde, Falcon’un (tabii ki varsa öyle bir şey) sistemin hangi platformdan nereden indirildiğini görüyor musunuz?

Haberde, Falcon’u kim ya da kimler tarafından yazıldığını görüyor musunuz?

Haberde, Falcon’un serverının yani bilgisayarlarının hangi ülkede olduğu ve ne şekilde kullanıldığını görüyor musunuz?

Diyelim ki MİT böyle bir uygulamayı yazdı, uydurdu ve muhalifleri susturmak için kullanacak. Peki, Ceza kanununda, Falcon kullanmak suçtur diye bir madde var mı?

Ceza hukukunda; WhatsApp, Viber, Kakao Talk, Messenger, Instagram, Periscope, Skype, Twitter, Telegram, Falcon vs. indirmek diye bir suç var mı?

Bylockçu diye açığa alınınca intihar eden Doktor hakkında Savcılığın, ‘Bylock tespit edilmedi’ raporunu vermişti benzer hadiseler yeniden mi yaşatılmak isteniyor?

Sosyal medyada son dönemde söylemleriyle AKP rejiminin canını sıkan; CHP, ayrıca BBP içindeki ittifaktan rahatsız muhalifler ve ittifaka dahil olmayan SP için kullanılacağı yazıyor doğru mu?

Cemaat kullandığı iletişim programların, MİT tarafından takip edildiğini hep biliyordu, kasıtlı olarak yanlış paylaşımlar yaparak MİT’e tuzak kurmuş olamaz mı?

Cemaate sızan devletin yeni oyunu “Falcon” Türkiye’de sahnede iyi seyirler.

50 milyon kişinin indirdiği ByLock nedir?

Birçoğunuz Türkiye’de ByLock uygulaması ile ilgili gelişmelerden haberdarsınızdır. 100.000’den fazla kişi bir akıllı telefon uygulamasını kullanmaları sebebiyle hapsedildi. Android marketlerden açık bir şekilde indirilebilen bu programı 10 milyonun üzerinde kişi indirdi. ByLock, 2014  Nisan ayından 2016 ’nın  Şubat ayı  sonlarına kadar hizmet veren anlık mesajlaşma uygulamasıdır.  Google Play Store, Android ve Apple App Store uygulama mağazalarından indirilebilen, hâlâ da apk dosyası şeklinde çeşitli açık depolarda bulunan tüm dünyaya açık bir  uygulamadır.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu