Spor

Türkiye basını Lucescu’nun, Alzheimer olduğunu iddia etti

Önce överler sonra....

Türkiye basını her zamanki gibi iki yüzlü yayınlarını sürdürüyor. Dünyaca ünlü Rumen hocanın transferi öncesinde, “Türk futbolunun kurtarıcısı”, “efsane” gibi manşetler attılar imza atılınca Lucescu Alzheimer dediler.

İşte posta gazetesinde yer alan söz konusu haber:

A Milli Futbol takımının başına geçirilen Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile ilgili olarak şoke eden bir iddia ortaya atıldı. O iddiaya göre tecrübeli teknik adamda Alzheimer başlangıcı olduğu belirtildi.

Fatih Terim’in Milli Takım’dan ayrılmasının ardından, Mircea Lucescu’nun göreve başlamasıyla, ortaya atılan bu iddia gündeme bomba gibi düşecek!

“İNŞAALLAH YANLIŞ BİLGİDİR”

O iddiaya göre başarılı teknik adamda Alzheimer başlangıcı var. Lucescu’nun Alzheimer başlangıcı olduğu Galatasaray’la görüştüğü günlerde ortaya çıktı. Tecrübeli gazeteci İbrahim Seten, sosyal medyadan paylaştığı mesajında “Lucescu’da Alzheimer başlangıcı var’ diyor emin kaynaklar…” diye yazarken “inşaallah yanlış bilgidir” temennisinde bulundu.

Bilindiği üzere Mircea Lucescu son olarak Rus ekibi Zenit’i çalıştırmıştı. Burada istenilen başarıyı elde edemeyen tecrübeli teknik adam, 6 ay boyunca dinleneceğini ifade etmişti.

BAŞARISIZLIĞIN SEBEBİ UNUTKANLIK MI?

Zenit’i çalıştırdığı sırada oyuncuların adlarını bile zaman zaman unuttuğu iddia edilen Luce, konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı.

İMZAYI BUGÜN ATIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için 2 artı bir yıl opsiyonlu anlaşma sağladığı Mircea Lucescu ile 4 Ağustos Cuma günü sözleşme imzalanacak.

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşecek imza töreni saat 14.30’da yapılacak.

İLK SINAV UKRAYNA KARŞISINDA
Lucescu, ilk iş olarak 12 sene görev yaptığı Ukrayna Milli takımı hazırlıklarını yapmak olacak.

Ukrayna Ligi ve Ukraynalı futbolcuları yakından tanıyan Rumen teknik adam, 2 Eylül 2017 Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri maçı çalışmalarına başladı.

Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yarın resmen mesaiye başlayacak olan Mister, rakibin muhtemel kadrosu ve oyun planı üzerinde duruyor.

Önümüzdeki günlerde Ukrayna maçı için Lucescu’nun, milli takımın kadrosunu oluşturmaya başlaması bekleniyor.

GALATASARAY’DAN LUCESCU AÇIKLAMASI GELDİ
Öte yandan Lucescu ile görüşmelerde bulunan Galatasaray Spor Kulübü’nden resmi açıklama geldi.

Kulübümüz tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu henüz Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yolları ayırma kararı almadan önce, Sayın Mircea Lucescu’ya Sportif A.Ş. bünyesinde üst düzey yöneticilik teklifi yapılması yönünde bir adım atılmıştı. Ancak bu konudaki istişareler sürerken Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, kendisine Türk Milli Takımı’nın teknik direktörlüğü görevini teklif etti. Sayın Lucescu da bu teklifi değerlendirerek görevi kabul etti. Sayın Lucescu’ya Milli Takım’da başarılar diler, yaşanan süreci spor kamuoyunun takdirine sunarız.

Muhabir: Yunus Erdoğdu – Kiev

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu