Haberler

Юнкер: “Припинення переговорів Туреччини та ЄС було б помилкою”

Майбутнє переговорів між Туреччиною та ЄС залишається туманним на тлі репресій, що до них вдалася Анкара після спроби військового перевороту.

У Туреччині розкритикували намір канцлера Австрії на саміті ЄС у вересні поставити питання про припинення цих перемовин.

Натомість президент Єврокомісії вважає недоцільним зачиняти двері перед Анкарою, хоча і визнає, що нині країна не відповідає стандартам кандидата на вступ до ЄС.

“Я не вважаю, що було б корисним, якби ми в односторонньому порядку заявили Туреччині, що припиняємо переговори”, – сказав Жан-Клод Юнкер.

Найбільше занепокоєння в Євросоюзі викликає намір Анкари відновити смертну кару. Очільник МЗС Німеччини попередив: якщо це станеться, Туреччина втратить можливість вступити до ЄС.

“Якщо Туреччина поверне всі ці заходи, якщо почне знову діяти смертна кара, тоді це стане відповіддю на питання про членство Анкари в ЄС. Наша загальна позиція полягає в тому, що країни, які приєднуються до Євросоюзу, повинні скасувати таку міру покарання”, – зазначив Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Туреччина стала офіційним кандидатом на вступ до ЄС у 2005 році, однак відтоді переговори гальмують. У березні Євросоюз пообіцяв Анкарі безвізовий режим в обмін на згоду останньої розмістити значну частину біженців на своїй території. Однак для отримання лібералізації Туреччині висунули низку вимог щодо боротьби з корупцією та приведення законодавства до європейського зразка.

EURONEWS

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu