Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Ukrayna’nın e-devlet gelişmesinde dünya reytingi yükseldi

Birleşmiş Milletlerin, dünya e-devlet gelişimini gösteren “E-Government Development Index-2016 (EGDI)” sıralamasında Ukrayna 2014 yılına nazaran 25 sıra birden yükselerek 193 ülke arasında 62 .sırada yer aldı.

Ukrayna’nın reytingde 25 sıra atladığını Facebook sayfasından vatandaşlarına Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman haber verdi.

Bu ilerlemenin Ukrayna için çok önemli bir başarı olduğunu ifade eden Groysman sayfasında: “Çağdaş şartlarda iktidarın şeffaf olmasının temini içini, yolsuzlukla mücadele için,  vatandaşın daha iyi hizmet görmesi için e-teknolojilerini efektif bir araç olduğunu biliyorum ve inanıyorum. Onun için nerede çalışırsam çalışayım il meclisi, parlamento ya da hükümette her yerde e-teknolojilerin uygulamaya çalışıyorum.” dedi.

Daha önce yapılan haberlere göre 15 Ağustos tarihinden itibaren hükümet ve merkezi yürütme organlarının elektronik belge sistemine geçeceği belirtildi.

@erdogduy | YUNUS ERDOĞDU – [email protected]

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]