Haberler

Ukraynalı voleybolcu Smetaniuk: Türkiye vatandaşı olmak istiyorum!

Ukraynalı voleybolcu Smetaniuk, devşirme sporcuların tartışıldığı dönemde KARAR’a çarpıcı bir açıklama yaptı. Başarılı sporcu, “Türkiye vatandaşlığına geçip Türk olmak istiyorum” dedi.

Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda birçok devşirme sporcunun yarışması tartışmalara neden olmuştu. Hopa Belediyesi Hopaport TVF Pro Beach Tour Hopa Etabı müsabakalarında mücadele eden Ukrayna’nın ünlü voleybolcularından Viktoria Smetaniuk da bu dönemde KARAR Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

Viktoria, “Çok yakından tanıdığım Türkleri ve Türkiye’yi çok seviyorum. Ve yaz-kış Türk voleyboluna hizmet etmek istiyorum. Ayrıca Türkiye’de kendimi evimde gibi hissediyorum. Önceki yıllarda Türkiye’de Treboluspor ve Maltepe Yalıspor kulüplerinde oynamıştım” dedi.

Türk voleybolunun son yıllarda Dünya genelinde büyük atılımlar yaptığını, büyük başarılara imza attığını belirten Viktoria, “Türk voleybolu bilhassa gençlerde kaliteli antrenörlerle hedef büyüttü. Türkiye’de çok iyi takımlar var. Esra Betül Çetin, Merve Nezir gibi çok yetenekli sporcularınızla birlikte Türk voleyboluna katkıda bulunmak istiyorum. Ayrıca gazeteniz aracılığı ile Türk vatandaşlığına geçip, Türk olmak istiyorum” açıklamasında bulundu.

KARAR | CELAL DEMİRBİLEK

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu