Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

Poroşenko, 23 Mayıs’ta İstanbul’a gidiyor

Kırım Tatar soykırımı ve sürgününün, 72. yıldönümünde Ukrayna Milli Opera Tiyatrosu’nda gerçekleşen anma konserinde konuşan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, gelecek hafta İstanbul’a gideceğini söyledi.

İstanbul’da 23-24 Mayıs’ta gerçekleştirilecek BM Dünya İnsani Zirvesi’nde de, Kırım konusunu gündeme getireceğini ifade eden Petro Poroşenko, Ukrayna heyetinde; Kırım Tatar halkının milli lideri ve kendisinin Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisi, Ukrayna milletvekili Mustafa Cemilev (Kırımoğlu), Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov ve İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Eurovision 2016 şarkı yarışmasını kazanan Kırım Tatar kökenli sanatçı Jamala’nın olacağını belirtti.

@erdogduy | YUNUS ERDOĞDU – [email protected]

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]