Haberler

[VİDEO – TÜRKÇE ALTYAZI] Obama iflc’ye mesaj gönderdi

ABD Başkanı Barack Obama Washington’daki Dil ve Kültür Olimpiyatlarına mektup gönderdi.

Başkanlığının son dönemlerinde olan ABD Başkanı Barack Obama, Hizmet Hareketti’nin ABD’nin başkenti Washington’da düzenlediği Dil ve Kültür Olimpiyatları’na mektup gönderdi. Obama mektubunda, ”Kendi kültürel mirasınızı özel kılan geleneklerinizi aktarması bakımında bu gibi festivaller, bize kucaklayıcılığın şarkılarından çıkıp ümit ve güzelliğe doğru giden yollara şahitlik etmemize olanak sağlıyor” ifadesini kullandı.

Obama’nın yanı sıra, olimpiyata çok sayıda senatörün de katıldığı öğrenilirken, Başkan Obama’nın gönderdiği mektup şöyle:

Küresel toplumumuzun zengin kültürleri ve benzersiz tarihi birikimleri, cezbedici danslar ve büyüleyici performanslarla hayat buluyor. Kendi kültürel mirasınızı özel kılan geleneklerinizi aktarması bakımında bu gibi festivaller, bize kucaklayıcılığın şarkılarından çıkıp ümit ve güzelliğe doğru giden yollara şahitlik etmemize olanak sağlıyor.

Sizin dünya genelinden genç insanları birleştirmek için harcadığınız çabalar, ortak insanlık olarak, bizi birbirimizden ayıran engelleri aşmak için sahip olduğumuz gücü yansıtıyor.

Sizler dünyamızı meydana getiren kültürel mozaiği kutlamak ve güçlü arkadaşlık bağları kurmak için bir araya gelirken,  size en iyi dileklerimi sunuyorum.

Ünlü Hollywood yıldızı Andy Garcia’nın sunduğu toplantıda ayrıca Fethullah Gülen’in de mesajı okundu.

UKRAYNA HABER

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu