Haberler

[VİDEO] iflc’yi Hollywood’un en baba oyuncusu Andy Garcia sundu

Geçtiğimiz günlerde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, gerçekleşen 14. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali iflc’nin ABD’deki gösterimini Hollywood’un “en baba” oyuncusu Andy Garcia sundu.

Baba 3, Dokunulmazlar ve Ocean’s Eleven serisiyle tanınan Küba doğumlu ünlü aktörün sunduğu gecede, 24’ten fazla ülkeden 126 öğrenci performanslarını sergiledi.

ABD Başkanı Barack Obamada, iflc’ye özel bir yazılı mesaj gönderdi.

Obama, bu yıl dünyanın 30’dan fazla ülkesinde gerçekleştirilen festivalle ilgili mesajı şöyle:

“Küresel toplumumuzun zengin kültürleri ve benzersiz tarihi birikimleri, ilgi çekici danslar ve büyüleyici performanslarla hayat buluyor” dedi.

ABD Başkanı, “Sizin dünya genelinde genç insanları bir araya getirmek için harcadığınız çaba, ortak insanlık olarak, bizi birbirimizden ayıran engelleri aşmak icin sahip olduğumuz gücü bize gösteriyor” ifadesini kullandı.

Bu tür faaliyetlerin, kültürel miras ve geleneklerin yansıtılması bakımından ümit verici olduğunu belirten Obama, mesajını “Sizler dünyamızı meydana getiren kültürel mozaiği kutlamak ve güçlü arkadaşlık bağları kurmak için bir araya gelirken, size en iyi dileklerimi sunuyorum” sözleri ile bitirdi.

UKRAYNA HABER

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu