HaberlerTeknoloji

İşte Almanya’dan kayyımın hazırladığı ilk Zaman gazetesi!

Almanya’da yayınlanan bir show programı, Zaman gazetesine el konulmasının ardından kayyım tarafından hazırlanan gazetenin nasıl olacağını gösterdi. Program için alternatif bir Zaman gazetesi hazırlanırken, Erdoğan’a göndermelerde bulunuldu.

Zaman gazetesine kayyım atanarak el konulması Dünya basınında da geniş yankı buldu. Almanya’da yayınlanan Heute isimli bir show programı, hazırladığı Zaman gazetesi üzerinden Erdoğan’a göndermede bulunuldu.

Programda “Yeni Zaman gazetesi böyle olacak” denilerek, hazırlanan gazetede, manşetten spor haberlerine kadar her yere Erdoğan ile ilgili espirili haberler konuldu.

GALATASARAY BAYERN MÜNİH’İ 12-0 YENDİ, GOLLERİN HEPSİNİ ERDOĞAN ATTI”

Hazırlanan gazetenin sürmanşetinde “Galatasaray Bayern Munih’i 12-0 yendi. Tüm golleri ise Erdoğan attı” denilirken, manşetinde ise “Deha Erdoğan Nobel Fizik Ödülü’nü aldı” ifadesi kullanıldı. Haberde Erdoğan’ın ödülü ‘Parçacık hızlandırma alanında gösterdiği performanstan’ dolayı aldığı belirtildi.

“ERDOĞAN, AB’NİN TÜRKİYE’YE KATILMASINA İZİN VERDİ”

Galatasaray haberinin hemen yanında Rabia işareti yapan Erdoğan resminin altında “Erdoğan’ın dev elleri” başlığı kulanılırken, diğer tarafta ise “Erdoğan AB’nin Türkiye’ye katılmasına izin verdi” denildi.

Logonun hemen altına slogan olarak da “Simdi daha yeni daha iyi tarifli” yazıldı.

“ERDOĞAN ONLİNE İLE YÜKSEK HIZDA İNTERNET”
Gazetede reklam kısmı da pas geçilmedi. İnternete ve özellikle sosyal medyaya yönelik yasaklara gönderme yapılan reklamda “Erdoğan online ile yüksek hızda internet” sloganı altında “Dakikası sadece 19 Erdoğan” denildi. Buradaki Erdoğan kısmının ise para birimi olarak kullanılması dikkat çekti.

ERDOĞAN ANKETTE YİNE BİRİNCİ!

Show programı için hazırlanan gazetede, bir de anket sonuçlarına yer aldı. Ankette tüm zamanların en iyi politikacısı seçilirken, Erdoğan’ın Hitler ve Gandhi’yi geçerek birinci olduğu belirtiliyor.

“TÜM ZAMANLARIN EN SEKSİ ERKEĞİ”
Hazırlanan gazetede ayrıca Erdoğan “Tüm zamanların en seksi erkeği” olarak seçilmiş. Bu haberin hemen altında ise “İnsan üstü Erdoğan Chuck Norris’i kolayca dövdü” başlıklı bir habere yer veriliyor.

Gazete hava durumu da unutulmamış. Hava durumunda ise “Yüksek basınç ‘Erdoğan’ Avrupa’ya sevinç ve güneşli hava getiriyor” deniliyor.

Erdoğan’a ve yönetimi devralan kayyıma göndermelerin yapıldığı gazetede son olarak günün bulmacası yer alıyor.

“BARIŞ VE ŞANS GETİREN LİDER?”
“Dünyanın tek lideri?”, “Tüm zamanların en zeki ogrencisi?”, “Facebookta en çok like alan politikaci?”, “Çeşitli alanlarda nobel sahibi?”, “Barış ve şans getiren?”, “İPhone nun mucidi?”, “Justin Bieber’in en iyi arkadasi?”, “Bulmacanın mucidi?”, “Ampulün mucidi?” “En sadık koca?” sorularının bulunduğu ankette tüm cevaplar ise “Erdoğan” olarak belirlenmiş.

 

Gazetenin künyesi ise şöyle;

İŞTE ALMANYA’DA SHOW PROGRAMI İÇİN HAZIRLANAN ZAMAN GAZETESİ:

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu