Haberler

Poroşenko: Kremlin, Ukrayna’da üçüncü meydan peşinde

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, halkın meydan hadiselerinin yıldönümünde Kremlin’in provokasyonlarına gelmediğini söyledi.

Emniyet teşkilatındaki reformları yerinde inceleyen Petro Poroşenko, “Elbetteki, Kremlin yaptığı propagandalarıyla, ‘Haysiyet Devrimi’nin farklı bir şekilde geçmesini istiyordu. Hatta ‘Meydan 3.0’ ve ‘Üçüncü Meydan’ şeklinde sloganları hazırlamışlardı bile. Fakat bunda başarılı olamadılar.” dedi.

Halkın Kremlin’in kışkırtmalarına gelmemesini meydan hadiseleri ve ‘Haysiyet Devriminin’ sorumluluk sahibi kişilerce yapıldığının ispatı olduğunu ifade eden Poroşenko, meydana çıkan vatandaşların, ülkede reformların gerçekleşmesini, meydanda savundukları değerlerin hayata geçmesini ve Ukrayna’nın Avrupa yolunda ilerlemesini istediğini belirtti.

Meydan hadiselerinin yıldönümünde toplumun tüm kesimleri, medyanın sorumlu bir davranış sergilediğine dikkat çeken Poroşenko, ülkenin değiştiğini ve her şeyin güzel olacağını ifade etti.

Vinnitsa Bölgesi’nde yeni devriye polisi birliğinin açılış törenine katılan Poroşenko, polislerin yemin törenine iştirak etti. Tamamen genç ve dinamik kadroların görev aldığı devriye ekiplerinin aylıkları iyileştirildi, üniforma ve araçları yenilendi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu