Haberler

Poroşenko, Münih’te ikili temaslarda bulunuyor

Münih Güvenlik Konferansı’na katılan Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Avrupa Birliği (AB) liderleri, NATO ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşecek.

Petro Poroşenko, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrej Duda ile aynı oturumda konuştu.

Polonya Cumhurbaşkanı Andrej Duda ile bir araya gelen Poroşenko ikili ilişkilerin yanı sıra güvenlik konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Poroşenko ile Duda, bu sene gerçekleşmesi planlanan hükümetler arası ekonomik işbirliği komisyonu toplantısının önemini vurgulayarak hazırlıkları değerlendirdi.

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite ile de görüşen Poroşenko, ülkenin doğusu Donbas’taki son durumu anlatarak Rusya’nın, Minsk anlaşmasının yükümlülüklerini yerine getirmediği için yaptırımlara devam edilmesi gerektiğini ifade etti.

Poroşenko, Rusya’nın Ukrayna’ya ve AB’ye yönelik tutumuna karşı Avrupalı ortaklarından mevcut dayanışmanın sürdürülmesini istedi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu