Haberler

Ankara’da patlamalar: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Ankara Tren Garı kavşağında 2 patlama oldu. Korkunç patlamada en az 20 kişinin öldüğü, 100 kişinin de yaralandığı bildiriliyor. Görgü tanıkları “ortalık kan gölü, ölüler var” açıklaması yaptı. Ölü sayısının 20’yi aşmasından korkuluyor.

Çağrısı; DİSK, KESK, TMMOB, TTB tarafından yapılan ve öğlen saatlerinde gerçekleştirilmesi planlanan ‘Emek, barış, demokrasi’ mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren garı önünde saat 10.00 sıralarında patlamalar meydana geldi.

Yaralılar sedyelerle koşturmaca içinde taşınırken, kalabalık zaman zaman polis otolarına tepki gösterdi. Hayatını kaybedenlerin üstü pankart ve flamalarla örtüldü. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

Patlamanın ne şekilde olduğu henüz netleşmezken, canlı bomba iddiası üzerinde duruluyor. Can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğu belirtilen patlamada canlı bomba istihbarının günler öncesinden geldiği de belirtildi.

PATLAMANIN SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

Ankara Ulus Garı önündeki patlama iki ayrı noktada meydana geldi. Görgü tanıkları, ilk patlamanın garın önündeki havuzun yanında, ikinci patlamanın ise ondan 50 metre uzaklıkta Ankara Arena Spor Salonu ile Gar önündeki trafık lambaları yanında meydana geldiğini aktardı. Polis olay yerini boşaltmaya çalışırken çok sayıda Çevik Kuvvet ekibi güvenlik çemberi oluşturmaya çalışıyor.

CİHAN – www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu