EğitimHaberler

[FOTO VE ViDEO] Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi’nden mültecilere Kurban müjdesi

Uluslararası Meridyen Okulu ve Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi, başkent Kiev’deki mültecilere kurban yardımını ulaştırdı.

Kiev Belediyesi Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Aile birimi bünyesindeki Podil İlçesi merkezinde, Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalar nedeniyle başkent Kiev’e gelmek zorunda kalan ailelere kurban yardımı yapıldı. Mültecilere pasaport kayıtları ve imza karşılığında teslim edilen yardımlar ilgili birimlerin kayıtlarına da resmi tutanaklarla geçirildi.

Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi’nin faaliyetlerine destek veren hizmet gönüllüleri belediyenin alanına gelemeyecek haldeki hasta, yaşlı ve engellilerin ise ayağına gitti.

Rusya’nın ilhak ettiği Kırım’ın Sivastopol şehrinden Kiev’e gelen Oksana Che adlı mülteci Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) yaptığı açıklamada Kurban Bayramını durumları kötü olan insanlara ulaşma adına bir fırsata çeviren inananlara teşekkür etti.

KİEV’DE ÇOK SAYIDA MÜLTECİ BULUNUYOR

Kurban eti dağıtım organizasyonuna destek veren Podil İlçe Belediyesi Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Aile birimini yetkilisi İrina Ulak ise Cihan’a, “Bugün bizim merkezimizin alanında, Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi ile Meridyen Okulu yardım faaliyeti gerçekleştirdi. Kiev’de özelikle Kırım Özerk Cumhuriyeti, Donetsk ve Lugansk’tan gelen çok sayıda mülteci bulunuyor. Türk dostlarımızın büyük Kurban Bayramı vesilesiyle hazırladıkları hediyeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bizim muhtaçlarımıza yardım eden Türk insanına minnettarlığımızı bildiriyorum.” dedi.

Kurban paketinin ulaştırıldığı Nataşa Malak aldı sığınmacı ise “Ben Lugansk’tan geldim mülteciyim. Bir yılı aşkın süredir Kiev’de yaşıyorum. Hiçbir ayrım gözetmeksizin bize yardım eden kişilere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu