Haberler

Опозиційна партія Туреччини створює комісію, щоби контролювати наступ на ЗМІ в країні

У Туреччині головна опозиційна Народно-республіканська партія (CHP) сформувала комісію, до якої увійшли депутати з журналістським бекграундом, аби контролювати переслідування владою тих медіа, які критичні до уряду.

Цей крок було здійснено після того, як у вівторок ранком, 1 вересня, ревізори у супроводі поліції увірвалися до штаб-квартири Koza İpek Holding в Анкарі, йдеться на порталі турецького видання Today’s Zaman.

Близько 8:00 за місцевим часом головний редактор газети Bugün Ерхан Башіюрт повідомив про обшук у своєму мікроблозі в Twitter.

«Поліція ініціювала цю операцію з метою залякати і змусити замовкнути медіа-групу İpek. Сором! Рейд проти ЗМІ та нашої групи відбувся у той же день, коли ми повідомили про поставки зброї бойовикам Ісламської держави Іраку та Леванту», – написав журналіст.

Медіагрупі İpek належать такі турецькі видання, як Bugün та Millet, а також телеканали Bugün TV та Kanaltürk.

Слід зазначити, що операції проводилися Радою з розслідування фінансових злочинів (MASAK) Міністерства фінансів.

Більше за темою

Окрім усього іншого, група Koza-Ipek займається підприємницькою діяльністю у декількох секторах, включаючи сферу ЗМІ, енергетику та гірничодобувну галузь.

Коментуючи операції проти своєї компанії, генеральний директор Koza İpek Holding Акин Іпек у вівторок зробив письмову заяву, повідомивши, що ранком співробітники поліції обшукали його будинок, а також будинки його дітей. У своїй заяві Іпек підкреслив, що непричетний до жодних незаконних чи неналежних дій.

«За останні два роки практично не лишилося жодного питання, якого би мені не задавав прокурор. Усе, що в них є, це наклепи, опубліковані деякими провладними ЗМІ. Я навіть не можу виїхати за межі країни», – сказав Іпек.

Наприкінці минулого року під час рейдів проти ЗМІ, які підозрювалися у зв’язках з ісламським ученим Ґюленом, поліція затримала декілька десятків людей. Нагадуємо, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинувачує вченого у створенні так званої паралельної структури у державі через своїх прибічників, що працюють у судовій системі, поліції та інших установах, а також шляхом вливу на ЗМІ.

Відомий користувач Twitter, який пише під псевдонімом Фуат Авні, і який раніше неодноразово попереджав про заплановані державні та поліцеські операції щодо громадськості, наприкінці серпня заявив, що влада має план з боротьби з інакодумством напередодні парламентських виборів у листопаді. Так він повідомив, що Ердоган вже віддав наказ провести масштабні операції щодо критично налаштованих ЗМІ, пише інформагенція Джихан. Він підкреслив, що «під прицілом» перебуватимуть такі медіагрупи, як «Samanyolu», «İpek» і «Doğan Medya», а також газета «Sözcü ve Taraf».

Після того, як за результатами загальних парламентських виборів 7 червня політичні партії так і не змогли досягти консенсусу і сформувати коаліційний уряд, 1 листопада в Туреччині відбудуться дострокові вибори.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu