Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Ukrayna'daki savaşın birinci yılında Rusya'nın kayıpları.
Haberler

[VİDEO] Türkiye, Kırım’da cami yapacak

Türkiye’nin başkenti Ankara’da temaslarda bulunan Kırım Müftüsü Emirali Ablayev başkanlığındaki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i ziyaret etti. Görüşmede din adamları Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’da inşa edilecek cami inşaatı konusunu ele aldığı bildirildi.

2011’den bu tarafa yapımı için çalışmaların devam ettiği Büyük Cuma Camii’nin Türkiye hükümeti ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacağı açıklanmıştı. Türk yetkililerin bu konudaki tutumlarının, Kırım’ın Rusya tarafından ilhak edilmesinden sonra da devam ettiği bildirildi.

Bununla birlikte 17 Ağustos tarihinde Kırım’ı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, işgal edilen Kırım’ın başkenti Simferopol’de (Akmescit) yapılması planlanan Büyük Cuma Camii inşaatının kendi deruhtelerinde yapılabileceğini söylemişti.

Öte yandan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı, Ukrayna milletvekili Refat Çubarov, 26 Ağustos tarihinde Müftü Ablayev ile Ankara’da bir araya geldi. Kırım basınında yer alan haberlere göre bu görüşmede cami konusunun da ele alındığı belirtildi.

YUNUS ERDOĞDU | UKRAYNA HABER

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Ukrayna Savaşı Sayılarla
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

BU HABERLER YAZILIRKEN NE MİLYARDER SERMAYE SAHİPLERİNDEN, NE DE ÇIKAR ÇEVRELERİNDEN DESTEK ALMIYORUZ… LÜTFEN REKLAM ENGELLEYİCİYİ DEVRE DIŞI BIRAKARAK SİTEMİZDEKİ GERÇEK HABERCİLİĞE DESTEK OLUNUZ... BU REKLAMLARA TIKLAYARAK GAZETECİLERİN BAĞIMSIZ OLMASINA YARDIMCI OLUNUZ... BAŞKA GELİRİMİZ YOK. DESTEĞİNİZ İÇİN, TEŞEKKÜR EDERİZ. PAYPAL: [email protected]