Haberler

[FOTO GALERİ VE VİDEO] Ukrayna’daki Galatasaraylılar 110’uncu yıl pikniğinde buluştu

Galatasaray’a gönül veren sporseverler, Ukrayna Galatasaray Taraftar Derneği tarafından organize edilen, “110. Yıl Pikniği” ile bir araya geldi.

Başkent Kiev’in yakınlarındaki Obukhov İlçesi’ndeki bir mekânda gerçekleşen etkinlikte; penaltı turnuvası, çekiliş, çömlek yapımı gibi bir dizi etkinlik yapıldı.

Etkinlikteki en çekişmeli anlar penaltı turnuvasında yaşandı. Azerbaycanlı Türklerin de katıldığı penaltı turnuvasında; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları rakiplerine çektikleri şutlarla zorladı. Rekabetin yüksek olduğu penaltı turnuvasını kazanan, Selman Yıldız’a ’10’ numara, Metin Oktay forması hediye edildi.

Mangalda et ve Türk yemeklerinin ikram edildiği pikniğe katılan kişiler arasında yapılan çekilişin şanslı isimlerine sponsor firmalar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) özel açıklamada bulunan Ukrayna Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Parlak; “Ukrayna Galatasaraylılar Derneği takımımızın 110’uncu yılı münasebetiyle bugün bir piknik organize ettik. Burada piknikteki amaç, hem Galatasaraylıları hem de burada yaşaya Türk diasporasını bir araya getirmekdi. Biliyorsunuz Pazar günü yapılan bir etkinlik aile dışında olmamalı. Çünkü herkes Pazar günü ailecek bir arada olmayı istiyor. Biz bunları düşünerek burada güzel bir ortam oluşturduk. Hem Türk ailelerin bir arada olması kaynaşması bir birini tanıması amacını güdüyordu tabi ki asıl amaç 110’uncu yılı kutlanmasını sağlamaktı. Biz amacımıza ulaştık diyebilirim.” dedi.

Piknik çerçevesinde ülkedeki işadamlarından Tandoğan Kargın gitarıyla ve Mustafa Kızıldeli ise sazıyla söyledikleri türkülerle ayrı bir renk kattı.

Galatasaraylılar daha sonra hep birlikte Galatasaray-Beşiktaş maçını izlemek üzere ayrıldı.

Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’nin 110. yıl pikniğinin mangal ve ikram organizasyonunu üstlenen Bodrum Cafe&Catering yetkilisi Nurullah Söylemez, yaptığı açıklamada; “Çok güzel bir atmosfer oldu. Birlik ve beraberliği sağlayan bu organizasyon için Ukrayna Galatasaraylılar Derneği’ne teşekkür ederiz.” dedi.

YUNUS ERDOĞDU | WWW.UKRAYNAHABER.COM

FOTO MUHABİRİN NOTU: Fotoğrafları cihazınıza kaydetmek için fotoğrafları açmandan önce yani küçük pencere halinde iken, fare (mouse) ile sağ tıklayıp (click) yeni sekmede aç (open link in new tab) deyiniz… Yeni sayfada açılan fotoğrafı yine sağ tıklayıp kaydedebilirsiniz… Ayrıca, “penaltı turnuvasından” çok özel fotolar da kısa sürede sitemizde olacak.

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu