Haberler

[FOTO GALERİ] Karadeniz Lisesi öğrencileri mağdurlara yardım elini uzattı

Ukrayna’nın doğusundaki çatışmalar nedeniyle; Lugansk ve Donetsk’ten ayrılarak Odesa Şehri’ne yerleşen 250 engelli çocuk ve ailesine, Çernomorsky Lisesi (Karadeniz) öğrencileri yardım elini uzattı

Ağustos ayı sonunda, ‘’Sperantsa’’ çocuk kampına yerleştirilen çocukların: kitap, okul ve hijyen malzemeleri ile kışlık giysi ihtiyaçları karşılandı.

Karadeniz Lise Öğrenci Başkanı Skorobogataya Sofiya’nın girişimiyle, “Kalpten Kalbe” adı altında bir ay devam eden kampanya süresince öğrenciler, mağdurların acil ihtiyaç duyduğu ayni yardım eşyalarını topladı.

Bununla yanı sıra öğrenciler oluşturdukları; “İyi Kalp” adlı kumbarada nakdi yardım topladı. Toplanan paralarla ise mağdur aile ve çocuklar için taze meyve ve tatlı alındı.

Gönüllülere yaptıkları yardım sebebiyle minnettarlığını dile getiren kampın sorumlusu Valeriy Suprunov; “Kampanyanın okulda devam etmesi memnuniyet verici. Havalar soğudu, kampta kalan engelli çocuklar ve ailelerin yanlarında sıcak tutacak kıyafetleri yok, kışlık elbise ihtiyacı var. Bütün yardım edenlere, kayıtsız kalmayanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

YUNUS ERDOĞDU | WWW.UKRAYNAHABER.COM

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu