Haberler

[VİDEO] Emre ve Şevçenko ‘barış için dinler arası maç’ta forma giydi

Papa Franciscus’un ünlü İtalyan yıldız Javier Zanneti’nin hayır vakfıyla birlikte organize ettiği ‘Barış için Dinler Arası Maç’ı dün oynandı.  Organizasyon öncesinde Fenerbahçeli Emre Belözoğlu, Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera, Eski Fenerbahçeli Diego Lugano ve aralarında Diego Armando Maradona, Roberto Baggio, Gianluigi Buffon, Andrey Şevçenko, Samuel Eto gibi yıldız futbolcuları kabul etti.

Vatikan’daki 6. Paulus salonunda gerçekleşen kabulde konuşan Papa, futbolun birleştirici özelliğine dikkat çekerek, “Barış için maç, dinler arasındaki işbirliğini göstermek için sembolik bir jest. Benim arzum farklı dinlerden oyuncuları ve antrenörleri bir arada görmek” dedi.

Fenerbahçe’nin milli futbolcusu Emre Belözoğlu, güzel bir davet olduğunu belirterek, “Çok güzel bir organizasyon. Bizim için burada olmak büyük bir onur. Ülkemizi temsilen buradayız. Elimizden geldiğince burada dünyadaki barış adına bir şeyler yapmaya çalışacağız. Dünyada son dönemde yaşananlar ortada. Eski takım kaptanım Javier Zanetti de böyle bir organizasyona öncülük etti ve beni davet etti, bize gelmek düşüyordu. Beni böyle bir organizasyona davet eden herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

ZAMAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu