Haberler

Ukrayna’da paraşütçü birliği pusuya düştü: 10 ölü

Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk Bölgesi’nin Şahtörsk mevkiinde görev yerlerine giderken ayrılıkçıların pususuna düşen paraşütçü birliğinden 10 asker öldü.

Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada, askerlerin silahlı ayrılıkçılar tarafından kurulan pusuya düştüğü açılan ateşe ateşle karşılık verildiği bildirildi. Sıcak çatışmanın halen devam ettiği bölgede, 8 askerin cesedine ulaşıldı. 2 askerin cesedinin hala bölgede olduğu belirtildi.

Ukaryna Terörle Mücadele Merkezi Basın Sözcüsü Aleksey Dmitraşkovskiy yaptığı açıklamada; “Çatışma yerinde 14 ceset bulunuyor, 10 askerin kimliği belirlendi. Bölgedeki 4 cesedin ise kimlik tespiti yapılamadı, çünkü pusuyu kuran ayrılıkçılar asker üniforması giydiği için kimlik tespitinde zorlanıyoruz.” dedi.

Hâlihazırda özel harekât ile ayrılıkçılar yaralı ve ölülerin cesetlerin bölgeden çıkartılması için müzakerelerde bulunuyor.

31 Temmuz gecesi sona eren ateşkese rağmen, Lugansk bölgesinde ise çatışmalar havalimanın yakınlarında aralıksız sürdü. Ayrılıkçılar bölgede ağır silahların yanı sıra mobil roket sistemleriyle de kolluk kuvvetlerine saldırıyor.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu