EğitimHaberler

[FOTO GALERİ] Büyükelçi Samsar, öğretmenler için resepsiyon verdi

Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlere resepsiyon verdi.

Büyükelçiliğin rezidansında verilen resepsiyona; Kiev İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Kiev ilçe milli eğitim müdürleri, Türkçe eğitim veren Ukrayna Devlet okullarının müdürleri, Uluslararası Meridyen Okulu temsilcileri, Türk ve Ukraynalı çok sayıda öğretmen katıldı.

Açılış konuşmasını Ukraynaca olarak yapan Büyükelçi Samsar, daha sonra bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutladı. Samsar konuşmasının devamında, Öğretmenler Günü’nün tarihçesi ve öğretmenlik mesleğinin önemini anlattı.

Büyükelçi Samsar’a daveti için teşekkür eden Uluslararası Meridyen Okulu Müdürü İsmail Ersözoğlu ise yaptığı konuşmada, “Biz burada sadece öğretmen değil ayı zamanda da yöneticiler olarak bulunuyoruz. Hem öğrencileri hem de öğretmenleri yetiştireceğiz bu çok büyük bir görev. Ümit ederim biz bu işte başarılı oluruz. Çok teşekkür ederim herkese; mutluluk, sağlık ve afiyet diliyorum.” dedi.

Büyükelçi Samsar’ı okullarına davet eden Ukraynalı okul müdürleri, Samsar’a davetinden dolayı teşekkür etti.

Rezidansta daha Türk mutfağının seçme lezzetleri; fırında kuzu, sarma, Türkiye’den özel getirilen baklava gibi çeşitli ikramlarda bulunuldu.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Etiketler

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu