Haberler

Kiev’de 12.12.12’de nikâh çılgınlığı olağanüstü hali dinlemedi

Evlilik tarihlerinin özel olmasını ve unutulmamasını isteyen çiftler, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kış şartları sebebiyle olağanüstü hal ilan edilmesine rağmen nikâh salonlarını doldurdu. Başkent Kiev’deki sadece bir evlenme dairesinde 12.12.12’de 42 çiftin nikâhı kıyıldı.

Karakışın bastırdığı yolların kapanma noktasına geldiği Kiev’de evlenmek isteyenler nikâh salonlarına geldi. Kış şartları nedeniyle düğüne katılan davetli sayıları da oldukça düşüktü.

Birçok çift ise nikâha sadece şahitleriyle birlikte gelmişti.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan bir çift; “Böyle bir tarih için 100 yıl beklemek lazımdı biz bekleyemeyeceğimiz için evlendik.” dedi. Damat, bu tarihte evliliğin, eşinin fikri olduğunu söyledi.

Evlenen çiftlerden bir diğeri ise; “Kış olması daha güzel bu yağan karlar gibi hayatımızda temiz bir sayfa açıyoruz. Özellikle bekledik bu tarihi çok mutluyuz.” dedi.

Eşini karların içinde kucağına alıp limuzine götüren bir damat ise 12.12.12. nedeniyle epey adrenalin yaşadıklarını ama buna değdiğini; torunlarına anlatacak bir şeyleri olduğunu dile getirdi.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu