Haberler

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Memmedyarov, Kiev’de

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Demokrasi ve Ekonomik Gelişme Organizasyonu (GUAM)’ın kuruluşunun 15’inci yılı münasebetiyle gerçekleşen dışişleri bakanları toplantısına katılmak Kiev’e geldi. Memmedyarov başkanlığındaki Azerbaycan heyeti, başkent Kiev’de ilk olarak, merhum Azerbaycan lideri Haydar Aliyev’in anıtını ziyaret etti. Anıta çiçek bırakan Elmar Memmedyarov daha sonra Azerbaycan tarafından Aliyev anısına yaptırılan parkın inşaatında incelemelerde bulundu.

Azerbaycan’ın Ukrayna Büyükelçisi Eynulla Medetli, Merhum Haydar Aliyev’in heykelinin de bulunduğu geleneksel motifler içeren parkın inşaatı hakkında Elmar Memmedyarov’a bilgi verdi.

Memmedyarov, Kiev’de bugün gerçekleşecek GUAM Dışişleri Bakanları toplantısında bir konuşma yapacak. Ziyaret çerçevesinde ikili görüşmelerde de yapacak olan Memmedyarov gün içerisinde Azerbaycan’a dönecek.

Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Moldova devletlerinin baş harflerinden müteşekkil GUAM söz konusu ülkelerin devlet başkanlarının 10 Ekim 1997’de, Strasbourg’da işbirliğine ilişkin ortak anlaşma imzalaması ile faaliyetlerine başlamıştı.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu