Haberler

İstanbul’da Türkiye-Ukrayna Gümrük İdaresi Başkanları toplanacak

Türkiye heyeti ile Ukrayna Heyeti arasında Türkiye-Ukrayna Gümrük İdareleri Başkanları’nın ikinci Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Türkiye ile Ukrayna Gümrük İdareleri arasında işbirliği çerçevesinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız başkanlığındaki Türkiye heyeti ile Ukrayna Gümrük İdaresi Başkanı İgor Kaletnık başkanlığındaki Ukrayna Heyeti 25-26 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul’da bir araya gelecek.

İki ülke gümrük idareleri arasında gümrük idareleri başkanları düzeyindeki ilk toplantının 26-27 Eylül 2011 tarihlerinde Kiev’de gerçekleştirilmişti.

Gerçekleşecek toplantıların gündeminde; Karadeniz’e komşu iki ülke gümrük idareleri olarak bu alanda işbirliğinin arttırılması, gümrük uygulamaları açısından ülke deneyimlerinin paylaşılması, uluslararası örgütler ve eğitim alanında işbirliği var.

İki ülke gümrük idareleri arasında işbirliğinin her alanda geliştirilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde, özellikle kaçakçılıkla mücadele alanında iki ülke gümrük muhafaza personellerinin işbirliği ele alınacak.

www.UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu