Haberler

Manavgat’ta otellerin doluluk oranı yüzde 95 seviyesine ulaştı

Antalya Manavgat destinasyonunda yüzde 95 seviyesinde olan konaklama tesisi oranının eylül ayı sonuna kadar süreceği belirtildi.

Manavgat-Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MATOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı yaz dönemi değerlendirmesinde, bölge destinasyonundaki otellerin doluluk oranının yüzde 95 olduğunu söyledi. Bölgeye tatile gelen turist yoğunluğunu Rus ve Alman turistler oluşturduğunu belirten Barut, bölgede ülke olarak her geçen gün turist çeşitliliği sayısının artış gösterdiğini ifade etti. Barut, bölge destinasyonuna son yıllarda Rus ve Alman turistler yanı sıra başta İskandinav ülkeleri olmak üzere Bulgaristan, Moldova, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Polonya, Avusturya, İsveç, Belçika, İngiltere, Belarus, Fransa, Slovakya, Ukrayna ve İsviçreli konuklar olduğunu kaydetti.

Barut, “Bölgemizdeki konaklama tesislerinin doluluk oranı yüzde 95 seviyesinde. Doluluğun eylül ayı sonuna kadar süreceğine inanıyoruz. Bölgeye farklı ülkelerden turistin tatile gelmesi bölgemizin turizmde marka olduğunu gösterir. Doluluk oranımız yüzde 95. Başka bölgelerde olmayan turizm çeşitliliği zenginliğimiz var. Bu da bölgenin turizmde marka olduğunu gösterir.” dedi.

ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKİN | ANTALYA – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu