Haberler

Kiev’de de üstü kapalı Disneyland kurulacak

Ukrayna’nın en büyük eğlence merkezinin inşaatı başkent Kiev’in çevre yolu Okrujnaya’da başladı. Ağır kış iklimine sahip ülkedeki üstü kaplı Disneylandı’n ilk müşterilerini 2014’te kabul etmesi bekleniyor.

Başkentteki eğlence parkının projesi Disneyland’dan esinlenerek hazırlandığı bildirildi. Kiev Disneylan’dın emsallerinden tek farkının dört mevsim hizmet verebilmesi için üstü tamamen kapalı olacak.

Yeni eğlence parkında yaklaşık 100 farklı eğlence birimi olacak parkın toplam alanı ise 22 bin metre kare yani yaklaşık üç futbol sahası kadar olacağını belirtildi.

Parkın içinde; hızlı tren, dönme dolap, bir paraşütü canlandıracak rüzgâr tüneli ve birçok eğlence birimi bulunacak.

Proje çalışmasında yer alan mimar Dmitriy Vasilyev: “Parkın bir bölümü cam tavanlı büyük bir yapı içinde yerleşecek. Buna benzer parkları dünyanın değişik yerlerde var. Mesela Moskova, Dubai, Vena’da var. Kiev parkının en büyük eğlence birimi olarak 500 metre uzunluğunda ve yüksekliğinin 24 metreye ulaşan hızlı tren olacak” dedi.

Eğlence parkı etrafında spa ve fitnes merkezleri, 12 salonluk sinema, bowling merkezi yerleşmesini planlanıyor. Eğlence parkının maliyetinin 350 milyon doları bulması bekleniyor.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu