HaberlerSpor

Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç, futbolun önden gelen isimlerini ödüllendirdi

Polonya ile müşterek Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2012’ye ev sahipliği yapan Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç,  futbolun önden gelen isimlerine devlet nişanları verdi.

Cumhurbaşkanı Yanukoviç, Ukrayna Milli Takımın Antrenörü Oleg Blohin’i ve Ukrayna Futbol Federasyon Başkanı Grigoriy Surkis’i dördüncü dereceli Bilge Yaroslav Devlet Nişanı ile ödüllendirdi.

Cumhurbaşkanın resmi sitesinde yapılan açıklamada Beşinci Dereceli Bilge Yaroslav Devlet Nişanı ile de Kiev Belediye Başkanı Aleskandr Popov, Donetsk Belediye Başkanı Aleksandr Lukyançenko ve futbola hizmet eden bazı devlet yetkilileri de devlet nişanları ile onurlandırıldığı bildirildi.

ŞEVÇENKO’YA DEVLET EMEK NİŞANI VERDİ
Öte yandan Ukrayna Futbol Milli Takımın Kaptanı Andrey Şevçenko’ya, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Boris Kolesnikov’a ve Avrupa Futbol Şampiyonası finaline hazırlama Ulusal Ajans Başkanı Vladimir Kovalevskiy’e Birinci Dereceli Devlet Emek Nişanı verildi.

Ödül merasimine ünlü futbolcu Şevçenko sağlık sorunları nedeniyle yurt dışında olduğu için katılamadı. Dizindeki menüsküs sorunu nedeniyle ameliyat olan Şevçenko’yu Cumhurbaşkanı Yanukoviç geçtiğimiz günlerde makamında kabul etmişti.  Görüşmede Ukrayna futbolunun konuşulduğu bildirilmişti.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu