Haberler

Türkiye’deki konut projeleri Ukrayna’da görücüye çıkacak

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de 6-7 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek ‘Home in Turkey’ fuarında Türkiye’deki yeni konut projeleri bu ülkede görücüye çıkacak. Home in Turkey fuarının Kiev’de yeni açılan Fairmont Grand Otel’de yapılması bekleniyor. Fairmont Grand Otel’in lüks balo salonu ve iki showroom’unda yapılacak fuarda İstanbul, Ege ve Akdeniz bölgelerinde yapılan ve devam eden son projeler Ukraynalı seçkin davetlilere sunulacak.

Fuar organizasyonunu yapan IMC Production şirketinin sahibi Oğuzhan Güler, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada; “Ukrayna yur dışında gayrimenkul yatırım oranı bütün eski Sovyet bölgesinde Rusya’dan sonra en yüksek olan ülke. Ukraynalı emlak yatırımcılarının fuara dikkatini çekmek için iki ay süresince çok geniş bir tanıtım kampanyası yapacağız. Son yıllardaki ülke içi ekonomik ve siyasi şartlar insanların yurtdışında emlak yatırımlarını ciddi oranda arttı. Yurt dışında emlak yatırım oranı 2011 yılında yüzde 28,5 artarak 2010’a göre çok ciddi bir yükseliş gösterdi.” dedi.

Türkiye’nin Ukrayna halkının en sevdiği tatil ülkesi olmasının yanında, yatırım ve yazlık amaçlı ev alımları için en uygun ülke konumunda olduğuna dikkat çeken Oğuzhan Güler; “Ulaşım imkânlarının çeşitliliği, mesafenin yakınlığı, iklim ve doğa güzellikleri, ayrıca vizelerin 1 Ağustos’tan itibaren karşılıklı kalkması nedeniyle Türkiye, Ukraynalılar için en uygun yatırım emlak bölgesi.” diye konuştu.

Ukraynalıların emlak ilgisinin daha önce Antalya ve çevre bölgesinde yoğunlaştığını ifade eden Güler, bu ilginin son yıllarda İstanbul’a kaydığına dikkat çekti.

İstanbul’a olan ilgiyi İstanbul’a giden Ukraynalı turist oranındaki yükselişe bağlayan Güler, THY’nin Ukrayna’nın 6 noktasından İstanbul’a haftalık 40’dan fazla seferi bulunmasının önemli bir etken olduğunu belirtti.

Öte yandan THY’nin yerli havayolu şirketi Aerosvit ile ortak uçuşlarının yanı sıra İstanbul’a Pegasus ve Onur Air gibi diğer Türk havayolu şirketleri düzenli sefer düzenlemekte.

YUNUS ERDOĞDU | KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu