Haberler

KINIYORUZ!

Türkiye, bugün Şam’da meydana gelen bombalı saldırıyı ve yol açtığı can kayıplarını büyük bir üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sivillerin ölümüne yol açan ve hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin samimi arzusunun Suriye’de şiddetin ve akan kanın bir an önce durdurulması, halkın meşru taleplerinin ivedilikle karşılanması olduğu belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi: “Suriye’de bunun gerçekleşmesi için gerçek bir irade sergilenmesi, zaman kazanma ve oyalama amaçlı göstermelik adımlar yerine Annan planının tümüyle uygulanmasına yönelik samimi bir çaba içine girilmesi büyük önem taşımaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Suriyeli kardeşlerimizin acılarını içtenlikle paylaşıyor; hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; saldırının gerçek faillerinin en kısa sürede bulunmasını ve bu tür acıların tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

(CİHAN)

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu