Haberler

Avukat, mahkemede CNN Türk muhabirine evlenme teklif etti

Poyrazköy’deki kazılarda ele geçirilen mühimmat ve patlayıcılarla ilgili davanın sanık avukatı Hüseyin Ersöz, duruşma salonunda CNN Türk muhabiri Yeşim Kam’a evlenme teklif etti.

Mahkeme başkanı ise avukatın teklifine, “Talebiniz kabul edildi.” diye cevap verirken teklif salondakiler tarafından alkışlarla karşılandı.

‘Kafes eylem planı’, ‘Amirallere suikast’, ‘Gölcük’te ele geçirilen belgeler’ ile ‘ÇYDD ve ÇEV yöneticileri hakkındaki iddialar’a ilişkin dosyaların birleştiği Poyrazköy davasının 20. duruşması dün görüldü. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada konuşan sanık avukatlarından Hüseyin Ersöz, bir avukatın kendini en rahat hissettiği ve kolaylıkla ifade edebileceği yerin mahkemeler olduğunu belirterek söze başladı.

İlk talebinin mahkemeden değil başka birinden olacağını kaydeden Ersöz, “Mahkeme salonları çoğu kez hüznün hüküm sürdüğü, gözü yaşlı annelerin, eşlerin ve çocukların duygusal anlara şahit olduğu yerler. Ancak zaman zaman içimizdeki umudun yeşerdiği anlar da olmuyor değil. İşte talebim bu umudu yeşertecek bir konuya ilişkin. Ancak kendisinin hükümle beraber değil, bir ara kararla bu talebimi karara bağlamasını talep ediyorum. Sayın başkan, müsaadenizle şu an duruşma salonunda bulunan CNN Türk muhabiri Yeşim Kam Hanımefendi’ye evlenme teklifi ediyorum.” diye konuştu. Salondakiler teklifi alkışlarla destekledi. Kısa bir süre şaşkınlık yaşayan Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, “Bu teklifiniz kabul edildi.” karşılığını verdi. Başkanın cevabı salondakileri güldürdü. Teklif üzerine Yeşim Kam gözyaşlarını tutamadı.

Adliye önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan avukat Ersöz ve genç muhabir Kam’ın heyecanlı oldukları gözlendi. Ersöz, “Mahkeme başkanına anlayış göstermesinden dolayı teşekkür ediyorum. Talep mahkeme başkanı tarafından kabul edildi. Ama henüz Yeşim Hanım’dan cevap alamadık.” şeklinde konuştu. Basın mensuplarının “Şimdi alalım.” şeklindeki ifadeleri üzerine Kam, bir süre duraksadı. Bu arada Kam’ın muhabir arkadaşının, “Tektaşı görmeden evet deme.” uyarısında bulunması gülüşmelere sebep oldu. Bu uyarı üzerine avukat Ersöz, tektaşın çantasında olduğunu söyledi. “İnanayım mı?” diye soran Kam, “Yanında sertifikası da olursa ‘evet’ tabii.” cevabını verdi.

OSMAN ARSLAN | İSTANBUL – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu