Haberler

Türk televizyonu Kırım’da çekimlere başlayacak

Kırım Özerk Cumhuriyeti bünyesinde faaliyet gösteren “Turistik Bölgeler Bilgilendirme Merkezi”, Türk “PRD Production” şirketinin Kırım’da tanıtım çekimleri yapacağını bildirdi.

Kırım Dinlenme Yerleri ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nikolay Marınov, PRD Production şirketiyle İstanbul’daki iş görüşmeleri sırasında anlaştıklarını ifade etti. Marınov’un yaptığı açıklamaya göre, PRD Production, 28 Şubatta Kırım’a gelecek ve sağlık turizmi kapsamındaki sanatoryumları, ayrıca otelleri ve müzeleri görüntüleyecek. Daha sonra aynı şirketin operatörleri mayıs ayında tekrar gelip açık havada tarihi ve doğal merkezleri çekecekler.

PRD temsilcisi Aydoğan Yüce, son zamanlarda bir turizm merkezi olarak Kırım’a ilginin arttığından bahsederek, “Amacımız Kırım’ı Türk turistine tanıtmak” dedi.

Hatırlandığı üzere Kırım’ın turizmden sorumlu üst düzey yöneticilerinin TRT ile yaptıkları görüşmeler sırasında taraflar, Türk devlet kanalının Kırım’daki turizm ve dinleme yerleri üzerine bir film çekmesi konusunda anlaşmışlardı.

ULYANA DERMENCİ | WWW.UKRAYNAHABER.COM

Etiketler
Daha Fazla Göster

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı