Haberler

Zonguldak’ta kayıp mürettebat sayısı ise 3’e düştü

Zonguldak Ereğli açıklarında batan ‘Vera’ isimli kuru yük gemisinin kayıp mürettebatından birisinin daha cesedine ulaşıldı. Ulaşılan ceset sayısı 5 olurken, kayıp mürettebat sayısı ise 3’e düştü.

Rusya’nın Rostov Limanı’ndan İzmir Aliağa Limanı’na hurda demir götürürken, Ereğli Limanı’nın yaklaşık 1 mil açığında batan geminin 1’i Gürcistan, 10’u Ukrayna uyruklu 11 mürettebatı bulunan geminin 2’nci kaptanı Eduard Pavlenko (42), 3’üncü kaptanı Pavlo Selivanov (24) ve aşçı Larysa Lukach (36), sağ olarak kurtarılmıştı. Batan gemide yapılan aramalarda, 4 gün sonra gemi kaptanı Kulish Igor (49) ile gemi mürettebatından Pavlo Zelinsky’nin (28) cesedine ulaşılmıştı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın, arama çalışmalarını bırakmasının ardından çalışmaları devralan Zonguldak Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından kiralanan Batı Karadeniz Su Altı Denizcilik tarafından kiralanan dalgıçlar 3 günde 3 cesede ulaştı.

CESET YAŞAM ALANINDA BULUNDU

Bugün sabah saatlerinde başlatılan 3 ayrı dalışta Oleksandr Ilıasov’un (41) cesedine ulaşıldı. Kamarada bulunan cesedin kurtarılma anı su altı kamerası ile kaydedildi. Yaşam alanından balık adamlar tarafından alınan ceset, su yüzeyine çıkarıldı. Çalışma yapılan tekneye halat yardımı ile alınan ceset, daha sonra sahil güvenlik botuna alınarak Karadeniz Bölge Komutanlığı’na getirildi. Bölge Komutanlığı’nda bekleyen ambulansa alınan ceset, Ereğli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılacak otopsi sonrasında Oleksandr Ilıasov’un cenazesi, Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek.

SİNAN KABATEPE | ZONGULDAK – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu