Haberler

“Ukrayna’da milletvekillerinin amacı maddi çıkar elde etmek”

Ukrayna’da iktidardaki Bölgeler Partisi (PR) milletvekili Vladimir Makeyev, ‘Radio Liberty’ye verdiği demeçte Ukrayna’da iktidarı isteyenlerin amaçlarının maddi çıkar elde etmek olduğunu söyledi.

Vladimir Makeyev verdiği röportajda; “Size şu temin ediyorum ki, iktidar partisinde yer almak için çılgın bir sıra mevcut. Hem de bunlar en fakir, en sıradan kimseler değiller. Çoktandır parlamentodayım ve bu konudaki nüansları iyi biliyorum. İktidarda olmak, aynı zamanda maddi olarak insana çok şey veriyor: dokunulmazlık, kırmızı pasaport, kendi çıkarların için lobi faaliyetleri ve daha bir çok imkân sağlıyor.” dedi.

Cezaevinde bulunan eski Başbakan Yuliya Timoşenko’nun başına gelenleri bu hırsa bağlayan parlamenter Makayev, Timoşenko’nun gittikçe daha çok paraya sahip olmak için riske girdiğini ve sonunda da yandığını iddia etti.

Milletvekili Makayev, Timoşenko’nun parti arkadaşlarının liderlerinin hapiste olmasına fazla aldırmadıklarını, hepsinin bu sene Ekim ayında yapılacak seçimlerde barajı geçip parlamentoya girme derdinde olduğunu ileri sürdü.

KİEV – CİHAN

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu