Haberler

Karadeniz’de aradığını bulamayan Türk eskrimciler Akdeniz’de

Geçtiğimiz günlerde Karadeniz komşumuz Ukrayna’nın başkenti Kiev’de The Golden Gate kupasında aradığını bulamayan Türk eskrimciler Akdeniz’de coştu.

Yıldızlar ve Gençler Akdeniz Eskrim Şampiyonası’nda milli sporcularımız 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere 5 madalya kazandı

28 – 31 Ocak tarihleri arasında Hırvatistan’ın Porec kentinde düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Akdeniz Eskrim Şampiyonası’nda Türk sporcular 5 madalya kazanarak büyük bir başarı gösterdi. Yıldız Bayan Kılıç kategorisinde Tuğçe Simay Koç ve Yıldız Erkek Flöre kategorisinde İsmail Bora Biren 2. olurken, Yıldız Erkek Kılıç kategorisinde Enver Yıldırım, Yıldız Erkek Epe kategorisinde Orkun Gökbulut ve Yıldız Bayan Flöre kategorisinde Cansu Umay Vardar 3. oldu. Milli eskrimcilerimiz, 2 hafta önce İzlanda’da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Circuit Turnuvası’nda da 3 altın, 3 gümüş, 3 bronz olmak üzere 9 madalya kazanmıştı.

Ukrayna’daki müsabakalarda Türk eskrimcilere ev sahipliği yapan Türkiye Eskrim Federasyonu Doğu Avrupa ve Türk Cumhuriyetleri Koordinatörü Halil Aydın, Kiev’deki müsabakaların zorlu geçtiğiniz fakat Türk eskrimcilerinden gelen madalya haberlerinin ve kazandıkları başarılardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

NOT: Fotoğraf Kiev’deki müsabakalardan…

www.ukraynahaber.com.ua

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu