Haberler

Ukrayna’nın da katıldığı Vehbi Emre Güreş Turnuvası başladı

Golden Grand Prix’nin ilk ayağı olarak düzenlenen 30. Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası, İstanbul’da başlayacak. Yaklaşık 200 sporcunun mücadelede ettiği turnuvada Türkiye ile birlikte Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, İran, Rusya, Japonya, Ukrayna, İtalya, Belarus, İsveç, Yunanistan ve Gürcistan’dan sporcular katılıyor.

İstanbul Ataköy’deki Ahmet Cömert Spor Salonu’nda başlayan turnuvanın ilk gününde 55, 66, 84 ve 120 kilo eleme müsabakaları yapılıyor. Golden Grand Prix’nin ilk ayağı olarak düzenlenen Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası yarın yapılacak 3 sıkletin eleme ve final müsabakalarıyla sona erecek.

Turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli ödüllerin yanı sıra para ödülleri de verilecek. Buna göre turnuvada birincilere 2 bin dolar, ikincilere bin dolar, üçüncülere de 500 dolar para ödülü verilecek.

Uluslararası Vehbi Emre Grekoromen Güreş Turnuvası’nın ilk gününde mindere çıkan 55, 66, 84 ve 120 kilodaki sporcuların final müsabakaları ise akşam seansında yapılacak.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu