Haberler

[video] McDonald’s’ın başı ekmek poşetlerindeki canlı miki mouse ile belada…

ABD’de eski bir McDonald’s çalışanının yayınladığı görüntüler büyük tartışmalara yol açtı. Ünlü fast food zincirinin ABD’deki bir şubesinde çekildiği iddia edilen şok videoda açılmamış ekmek poşeti içinde dolaşan fare görülüyor.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, geçtiğimiz aya kadar Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentindeki West Oak Lane McDonald’s şubesinde çalışan Karruim Demaio, Big Mac hamburger ekmeklerinin bulunduğu açılmamış poşette dolaşan fareyi cep telefonu ile görüntüledi. Durumdan oldukça rahatsız olduğunu ve müşterileri uyarmak istediğini kaydeden Demaio, Fox29 kanalına yaptığı açıklamada, “Bir şey almak için ekmeklerin olduğu bölüme girmiştim. Poşetten sesler geldiğini duydum. Dönüp baktım, ekmeklerin her yerinde dolaşan canlı bir fare vardı” dedi. 2010 yılı Ekim ayından, 2011 Aralık sonuna kadar o şubede çalıştığını anlatan Demaio, ekmekleri kontrol etmek için yeterli zamanı bulamadıklarını belirterek, “Patron işçilere ekmekler üzerindeki pislikleri temizlemelerini ve müşterilere vermelerini söylerdi. Bu temizleme işini kendisinin de yaptığını duymuştum” diye konuştu.

Çıkan haberler üzerine bir açıklama yapan McDonald’s üst düzey yöneticilerinden Ken Youngblood, bu iddianın gerçek olup olmadığına dair bir araştırma yapacaklarını bildirdi. Youngblood, açıklamasında, “Müşterilerimizin bilmesini istiyoruz ki, biz bu olayı çok ciddiye alıyoruz ve en kısa zamanda bir sonuca ulaşacağız. Eğer gerek görürsek gerçeğe ulaşmak için uygun yetkililerle beraber çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük fast food zinciri olan McDonald’s’ın 119 ülkede 30 binden fazla restoranı bulunuyor. Toplam 1,5 milyon kişinin çalıştığı şubelere her gün ortalama 64 milyon müşteri geliyor.

Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu