Haberler

Arnavutluk’ta Türk gemisi battı Ukraynalılar kurtuldu: 3 ölü

Arnavutluk’un Durres şehri açıklarında batan Türk tankerinde bulunan 15 mürettebattan 3’ü ölürken, 12 kişi de hastaneye kaldırıldı. 3 Türk mürettebatın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Cihan Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre meydana gelen patlamalar sonucunda hastaneye kaldırılan mürettebata Türk okulu çalışanları el uzattı. Okul çalışanları yaralılarla yakından ilgilenirken, eşofman ve ihtiyaç malzemeleri karşıladığı bildirildi.

Bölge valisi Türk Okulu çalışanlarına teşekkür ederken, Türkiye Büyükelçiliği çalışanları okul için, “Kolej bizim Kızılay’ımız” tabirini kullandı.

Batan geminin 3. kaptanı Hakan Baş, Edirne isimli geminin bugün TSİ ile 14:40 sularında 3 patlama yaşandığını ve kaptan dahil 3 mürettebatın öldüğünü ifade etti. Hakan Baş ayrıca geminde 3 Türk, 6 Gürcü, 4 Azeri ve 2 Ukraynalı toplam 15 mürettebat bulunduğu bilgisini verdi. Gemideki 3 Türk mürettebatın da sağ kurtulduğunu söyleyen Baş, ölenlerden birinin Azerbaycan, diğer ikisinin ise Gürcistan vatandaşı olduğu aktardı.

Gemiden ayrılırken güvertede cansız bedenleri gördüğünü belirten Baş, temizlik işlerinin görüldüğü geminde patlamaların gaz sıkışması sonucu yaşanmış olabileceğini söyledi.

Hastaneye kaldırılan Tanya Nikonyuk ve Larissa adlı Ukraynalı mürettebatın ise sadece ıslandığı ve kazadan yara almadan kurtulduğu bildirildi.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu