Haberler

Arizona eyaleti vali adayı Ukraynalı evsizlerin arasında çıktı

Bir zamanlar Arizona Eyaleti valiliğine adaylığını koyan Amerikalı Cary Dolego, Ukraynalı kıza gönlünü kaptırınca kendisini Ukrayna sokaklarındaki evsizlerin içinde buldu.

Türk aşk kültürünün mistik dünyasındaki “aşığın hali” Ukrayna’da gerçek oldu. 53 yaşındaki Amerikalı Dolego internette tanıştığı Yuliya adlı kadınla aylar süren yazışmalar sonucunda evlenme umudu ile Ukrayna’nın batısında Romanya sınırındaki Çernivtsi şehrine geldi.

Yuliya adlı kadınla evlenmek için mayıs ayında okyanus aşıp Ukrayna’ya gelen Dolego’yu ülkede “gelin” karşılamadı. Teknik nedenlerden dolayı emeklik hesabı da bloke olan bahtsız âşık Dolego ortada kala kaldı.

Ev sahibi de kirasını peşin ödemesine rağmen Dolego’yu sokağa atması üzerine sevdiği kadının sadece adını ve mesleği biliyor.

Bir aylık vizesi biten ve vize rejimini ihlalden dolayı bir daha Ukrayna’ya gelememekten korkan Cary Dolego, ABD Büyükelçiliğinin yardımıyla dönme teklifini de reddettiği bildirildi.

Sınır dışı edilme muamelesine maruz kalıp bir daha gelememekten ve sevdiğine kavuşamamaktan korkan Dolego sokaklarda yaşamayı tercih etti.

Kusursuz İngilizcesinin dikkat çekmesi üzerine bir yardım örgütünün üyeleri tarafından sokakta bulunan Dolego’nun, Ukrayna’ya savaş uçakları ve gemileri alanında tecrübe paylaşımı, hava ve deniz facialarında can kaybının azaltılması üzerine çalışmalar için geldiği iddia edildi.

Rusya’nın Karadeniz’deki deniz üssünün bulunduğu Kırım’daki Sivastopol’a şehrine de gittiği belirtilen şahsın sokaklarda yaşamasına rağmen yanında; kimlik belgeleri, takım elbisesi ve diz üstü bilgisayarının da olması dikkat çekti.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu