Haberler

Mor ve Ötesi ile Ukraynalı Druga Rika ortak konser verdi

Türkiye’nin Mor ve Ötesi müzik grubu ile Ukrayna’nın Druga Rika rock grubu başkent Kiev’de ortak konser verdi. Kiev’in sıra dışı mekânı Arena Concert Plaza’da gerçekleşen konser, Mor ve Ötesi’nin performansıyla başladı. Mor ve Ötesi sahneyi ev sahibine bırakmadan evvel iki grup birlikte ilk defa canlı olarak şarkılarını seslendirdi gece Druga Rika konseriyle son buldu.

Mor ve Ötesi gurubunun şarkıları eşliğinde Ukraynalı rock severler oldukça eğlendi.

Mor ve Ötesi’nin seslendirdiği şarkıların sonrasında sahneye Druga Rika da çıkarak uzun süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Ukraynaca ve Türkçe dillerindeki, “Farklı Kıyılardaki Dünya” isimli şarkıyı canlı söyledi.

Konseri Cihan Haber Ajansı’na özel değerlendiren Kiev Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız; “Böyle bir şey ilk defa oluyor orijinal bir şey. Konser sonrasında klip de çekilecek. Yarısı Türkçe yarısı Ukraince çok güzle bir şarkı yaptılar. Biz bu kadar değerli bir projeyi desteklediğimiz için Kültür ve Turizm bakanlığı olarak çok mutluyuz” dedi.

İlk defa 17 Eylül Cumartesi günü gecesi Arena City’de rock severlerle buluşan şarkının klipi de çekilecek. İstanbul’da da ortak bir konser verilecek.

Kiev’deki müşterek konser; Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçiliği Kültürel Ataşeliği’nin ve tur operatörü Coral Travel’in katkılarıyla gerçekleşti.

Yunus Erdoğdu – Kiev – Cihan

Editörün notu: konserin çok özel video ve fotoları işleniyor burada olacak… bizde kaldığınız için teşekkürler…

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu