Haberler

Kiev’deki genç öğretmenler rahatlayacak!

Kiev belediyesi, öğretmenlik mesleğinin statüsünü geliştirmek ve genç mezunları öğretmenlik mesleğine yönlendirmek için kolları sıvadı. Kiev Belediye Başkanı Oleksandr Popov: “Bizim stratejik hedeflerimizden biri genç öğretmenlerin sosyal statüsünü geliştirmek” dedi.

Kiev öğretmenler evinde yaklaşık 455 genç öğretmenle bir araya gelen belediye başkanı Aleksandr Popov, genç öğretmenlere müjdeli haberler verdi.

Yerel yönetimlerin görevlerinden birinin de öğretmenlerin toplumsal statülerin yükseltilmesi olduğunu belirten Popov, genç öğretmenlere yapılacak teşviklerden bahsetti.

Mesleğe yeni başlayan tüm genç öğretmenlere 1000’er grivna destekle beraber taban maaşlarına yüzde 30 zam yapılacağını bildirdi. 3 yıl içinde başarılı olmuş, onur almış öğretmenlerin taban maaşının da yüzde 50 arttırılacağını söyledi. Ukrayna çapında yapılan olimpiyatlarda başarılı olan öğretmenlere de 1 Ocak 2012 yılından itibaren 5000 grivna ödül verileceğini ifade eden Popov, başkentteki eğitimin tüm ülke için model olacağını da sözlerine ekledi.

UkraynaHaber.com

Ukrayna Haber

Ukrayna'nın, ilk Türkçe haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu